Téli futóbajnokság 2021/2022

A Téli Futó Liga 4. évfolyamát 2022. március 13-án az utolsó, 5. fordulóval zártuk! Az idei bajnokság lebonyolítására részben személyesen már volt lehetőségünk, de a korlátok miatt megmaradt az egyéni fordulók „virtuális” lebonyolításának lehetősége is. Mit tapasztaltunk együtt idén? Az első körben a futók a hagyományos körpályán futottak a Városi Hivataltól Dolná Štubňa-ig, át a kereszteződésen, majd visszafelé az irodába. Az útvonal 6,50 km hosszú volt, és hihetetlen 171 futó futotta végig! A második fordulót a Borerdőparkban az erdőben való futás jellemezte. A gyönyörű természet és az 5,40 km hosszú pálya 95 futót vonzott futni. A harmadik kört Horná Štubnán a Viadukt alatt kezdtük, és a futóknak jelentős emelkedőn kellett leküzdeniük az emelkedőt. Az idő gyönyörű volt és a hó teljessé tette a téli futás igazi hangulatát. A pálya 7 km hosszú volt, ezen a távon 99 futó futott. A negyedik fordulóra az AGGLU cégünk telephelyén került sor, ahol a futók kedvenc páros váltójukat futották. A futók 1 km-es kört futottak – minden ötödik alkalommal. Ezt a motort hideg szél kísérte, de egyben igazán tökéletes teljesítmények is! 102 induló futotta a váltót. Az utolsó ötödik forduló egy futóderbi volt – Kiesés a turócfürdői gyógyfürdőben. 1 km-es körpálya várt a futókra, minden körrel több tíz másodperccel növelték a tempót. Igazi futó kihívás! Ezt a kört 84 futó futotta. Együtt 546 különböző hosszúságú és nehézségi fokú kört futottunk 5 verseny alatt. A bajnokság minden résztvevője a 4. év során együtt futott (legalább) elképesztő 3218 km-t! Az egész bajnokságot jó hangulat, barátság, jó közérzet és igazán remek teljesítmények kísérték, melyhez ezúton is gratulálunk! Köszönjük, hogy az AGGLU-val futottál, és novemberben újra találkozunk!